تبلیغات
به روز ترین مطالب اینترنت - بررسی خدمات رایگان تلفن ثابت و فعال سازی آنها
به وبلاگ ما خوش آمدید
welcome to our weblog

مدیریت سایت
با عرض سلام:

ضمن عرض خوش آمد گویی به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد میکنم که از تمامی صفحات سایت دیدن نمایید.
همچنین این سایت از نظر همکاران کامل میباشد و دیگر نیازی به همکار دیگری ندارد لطفا درخواست نفرمایید زیرا شرمنده شما میشویم.

::مدیر سایت(مهدی)::


تمــاس با ما
نامه به مدیر سایت

Y! ID مدیر :
مهدی

حمید        پژمان
          خبرنامه سایت

با وارد کردن ایمیل خود در فرم زیر در خبر   نامه سایت عضو شوید تا اخبار و مطالب جدید برای شما ارسال شود.جستجو::نظر سنجی سایت::

کدوم مطلب را بیشتر بنویســــــــــم؟

Google

AdsMahdi Haji kandi

 

 
بررسی خدمات رایگان تلفن ثابت و فعال سازی آنها

زمان ارسال مطلب : دوشنبه 9 مهر 1386 - دوشنبه 9 مهر 1386

همان طور که اطلاع دارید ، شرکت مخابرات ایران ، خدمات رایگان متنوعی را برای کاربران تلفن های ثابت در نظر گرفته است. اما بسیاری از مردم از این خدمات و نحوه فعال سازی آنها بی خبرند. در این مقاله قصد داریم تمامی این خدمات را معرفی کرده و کدهای فعال سازی هر یک را معرفی کنیم. این خدمات عبارتند از :

انتقال مكالمه ، انتظار مكالمه ، شماره‌گیری سریع ، مكالمه از خط اشغال به خطوط دیگر ، سرویس بیدار باش ، سرویس نمایشگر شماره CALLERID و دایورت بعد از 5 زنگ. 

ادامه در ادامه مطلب

همان طور که اطلاع دارید ، شرکت مخابرات ایران ، خدمات رایگان متنوعی را برای کاربران تلفن های ثابت در نظر گرفته است. اما بسیاری از مردم از این خدمات و نحوه فعال سازی آنها بی خبرند. در این مقاله قصد داریم تمامی این خدمات را معرفی کرده و کدهای فعال سازی هر یک را معرفی کنیم. این خدمات عبارتند از : انتقال مكالمه ، انتظار مكالمه ، شماره‌گیری سریع ، مكالمه از خط اشغال به خطوط دیگر ، سرویس بیدار باش ، سرویس نمایشگر شماره CALLERID و دایورت بعد از 5 زنگ.

1- انتقال مكالمه یا دایورت کردن ( CALL DIVERTING ) :

با این سرویس می‌توانید هنگامی كه با تلفن شما تماس گرفته می‌شود مكالمه را به یك خط دیگر ثابت یا همراه منتقل كنید و عمل دایورت کردن را انجام دهید. این سرویس با هر دستگاه تلفن دكمه‌ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است.برای این کار شما باید کد زیر را در دستگاه تلفن وارد کنید:

# شماره مورد نظر*21*

بعد از زدن این کد صدایی که میشنوید فرق خواهد کرد ، این یعنی اینکه خط شما دایورت شده است.

برای غیر فعال کردن پس از قطع و وصل مجدد گوشی (در این حالت باز همان صدای مخصوص شنیده میشود) عدد #21# را وارد کنید.در صورتی که مجدد صدای بوق مخصوص را شنیدید ، گوشی را قطع کرده و مجدد وصل کنید. در این حالت خط شما کاملا از حالت دایورت خارج شده است.

2- سرویس انتظار مكالمه یا پشت خطی ( CALL WAITING ) :

هنگام مكالمه شخص دیگری به شما تلفن می‌زند صدای بوق ضعیفی به گوشتان می‌رسد و شما را آگاه می‌كند شما می‌توانید با كمك این سرویس مكالمه اول خود را موقتاً قطع و با نفر دوم مکالمه كنید پس از خاتمه ی مكالمه یا در حین مكالمه می‌توانید مجدداً با شخص اول به صحبت خود ادامه دهید.

برای استفاده از این سرویس شما باید بهنگام شنیدن صدای بوق ضعیف با فشار دادن دکمه "FLASH" در تلفنهای دیجیتال و با "قطع و وصل کردن" در تلفنهای آنالوگ با شخص دوم تماس برقرار کنید.

برای بازگشت به گفتگوی اول میتوانید همین کار را تکرار کنید.

3- شماره‌گیری سریع ( SPEED DEALING ):

برای اجتناب از وقوع اشتباه در شماره‌گیری و صرفه جویی در وقت با دادن شماره های دو رقمی به حافظه مخابرات میتوانید از این سیستم بهره ببرید. این سرویس با هر دستگاه تلفن دكمه‌ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است.

برای استفاده از این امکان باید دستور زیر رو بکار ببرید :

برای ایجاد کد دو رقمی :

# شماره مورد نظر* کد دو رقمی *51*

بعد از وارد کردن این دستور حالا شما می توانید بعد از برداشتن گوشی با زدن کد دو رقمی** شماره ای رو که قبلا به آن داده اید را شماره گیری کنید.برای حذف یک شماره از یک کد دو رقمی و تغییر آن میتوانید از دستور زیر استفاده کنید :

# کد دو رقمی *51*

برای غیر فعال کردن همه این کدهای دو رقمی باید از کد #55# استفاده کنید.

4- انتقال مكالمه از خط اشغال به خطوط دیگر ( CALL FORWARDING) :

برای این كه تماس گیرندگان با بوق اشغال مواجه نشوند ، می‌توانید یك یا چند شماره تلفن خود را به مركز تلفن مربوط اعلام كنید كه در صورت اشغال بودن هر یك از شماره‌ها ارتباط به طور خودكار به شماره‌های بعدی منتقل شود.این سرویس با هر دستگاه تلفن دكمه‌ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است.برای استفاده از این حالت باید بعد از برداشتن گوشی کد #43* را بزنید .برای غیر فعال کردن این حالت باید کد #43# را وارد کنید.

5- سرویس بیدار باش :

با اشتراك این سرویس زنگ تلفن در ساعت مشخص شده به صدا در می‌آید .این سرویس با هر دستگاه تلفن دكمه‌ای مجهز به سیستم تن قابل انجام می باشد .برای استفاده از این حالت باید از روش زیر استفاده کنید:ابتدا *55* رو بزنید بعد به ترتیب ساعت و دقیقه را وارد کنید و در آخر # را بزنید.

مثلا میخواهیم در ساعت 14:38 تلفن زنگ بزند ، این کد را میزنیم :

برای غیر فعال کردن این سرویس باید کد #55# را وارد کنید.

6- سرویس نمایشگر شماره CALLERID :

در این سرویس شما کافی است یک دستگاه شماره انداز یا یک تلفن مجهز به نمایشگر شماره تلفن را خریداری کنید و با استفاده از آن میتوانید شماره را دریافت کنید. این سرویس نیازی به کد فعال سازی ندارد.

7- دایورت بعد از 5 زنگ :

با استفاده از این سرویس شما میتوانید کاری کنید تا بعد از 4 بار زنگ خوردن گوشی و جواب ندادن به گوشی در زنگ 5 ام تلفن روی شماره ی دیگری دایورت شود.برای استفاده از این سرویس شما باید از کد زیر استفاده کنید:

# شماره مورد نظر*65*

طبق معمول برای غیر فعال کردن این امکان باید کد #65# رو وارد کنید.

1438#*55*


نویسنده : مهدی  موضوع : آموزش و ترفند ,  پیام شما []  لینک ثابت

::کپی برداری از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است::

::This Site Creat By Mahdi Haji Kandi (Disigner)::


[ بالای صفحه ]